17 Mart 2008 Pazartesi

Hanımlar İlim ve Kültür Derneği
2006 – 2008 Hedefleri1 – Globalleşen ve gittikçe küçük bir köy halini alan dünyamızda Sivil Toplum Kuruluşlarının önemi gitgide artmaktadır.A.B sürecinde etkin adımlarla yürüyen ülkemizde NCO’lar kapsamında en eskilerden biri olan Hanımlar İlim ve Kültür Derneği Sivil Toplum alanında okul işlevi olmayı ve bu konuda faaliyet gösteren diğer STK’ larla iletişimini arttırarak sürdürmeyi hedefleri arasında ilk sıraya almış durumdadır.


2 – Derneğimizin restorasyon çalışmaları, kubbe bakımı, iç mimarisinin dokusu zedelenmeden tamiri, ön ve orta bahçe bakımı üyelerimizin ve yardımseverlerimizin destekleriyle önümüzde ki dönemde kapsamlı bir şekilde gündemde olacaktır.


3 – Üniversite öğrenimi görmekte olan ve sınırlı imkanlarla okul hayatlarını sürdürme gayreti içerisinde ki bursiyer öğrencilerimize, burs imkanlarının yanı sıra ailelerinden ayrı yaşayan ve eşyaları kısıtlı olanlara ev eşyası ve sağlık problemleri olanlara ilaç desteklerimizde imkanlar nispetince artarak sürdürülecektir.


4 - Çocukların ve gençlerimizin ufuklarını genişletici sosyal aktiviteler etkinlikler ve faaliyetlerimiz artarak devam edilecektir.


5 – Üyelerimize yönelik çay, yemek, ve konser programları gelen talepler de değerlendirilerek dernek mekanı ve farklı mekanlarda olmak üzere sürdürülecektir.

6 – İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına yönelik sportif aktiviteler, gezi ve eğitim programlarım etkin bir şekilde önümüzde ki sezon da da sürecektir.
.

Hiç yorum yok: